Til hovedinnhold

Ønsker du å søke på innhold for forvaltningen?

Gå tilbake og velg fanen «Forvaltningen» øverst til høyre på siden og søk derfra. 

Viktige endringer i Altinn for søkere av strømstøtte

Det er gjort endringer i Altinn som påvirker hvordan virksomheter mottar varsel om brev og hvordan tilganger kan gis til andre brukere.

Vi anbefaler at du kontrollerer at virksomhetens varslingsadresse og nødvendige tilganger er oppdatert.

Varsel om brev

Brev om strømstøttesøknaden sendes til virksomhetens innboks i Altinn.

Varsel om nye brev vil ikke lenger sendes til kontaktopplysningene du har oppgitt i søknaden, men vil fremover sendes til varslingsadressen som er registrert på virksomheten i Altinn. Vi anbefaler derfor at du kontrollerer at virksomhetens varslingsadresse er oppdatert, noe du kan gjøre i Altinn.

Endringen trer i kraft fra november 2026 for jordbruksforetak. Vi vil informere nærmere når endringen trer i kraft for veksthusforetak og vanningslag.

For månedlige vedtaksbrev om strømstøtte til jordbruksforetak sendes varsel som hovedregel på e-post fra november 2026. Dersom virksomheten ikke har registrert e-postadresse som varslingsadresse, sendes varsel på SMS.

Fullmakter

Dersom du har gitt andre fullmakt til å bruke tjenesten «Strømstøtte for jordbruksforetak, veksthus og vanningslag» i Altinn på dine vegne, eller du har fått fullmakt til å bruke tjenesten på vegne av andre, anbefaler vi at du kontrollerer at nødvendige tilganger fortsatt er registrert. For å ha tilgang til denne tjenesten på vegne av andre, må brukeren ha tilgangspakken «Jordbruk» eller enkeltrettighet til tjenesten.

Endringen trer i kraft fra 1. november 2026.

Se også «Spørsmål og svar»-sidene til jordbruksforetak, veksthusforetak og vanningslag for mer informasjon:

Til toppen AI-powered search

KI søk